• WHERE

Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry intepretů po 42 letech. Jako nejnovější premiéru projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance, uvede soubor 19. 11. 2022 ve Studiu Maiselovka představení “WHERE” . V  choreografii se představí dvojice českých tanečníků  ve věku 42+. Pilotní ročník zahájí Helena Arenbergerová a Václav Kuneš.

Projekt se koná za podpory:
Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Městská část Praha 1, Státní fond kultury ČR, Studio Maiselovka

CREDITY

Představení se koná v rámci projektu 42+PEOPLE.

Choreografie: Václav Kuneš & Helena Arenbergerová
Dramaturgie: Lucie Němečková
Obsazení: Václav Kuneš & Helena  Arenbergerová
Hudební kompilace: Exhausted Modern & další interpreti
Hudební supervize: Pierre Urban
Kostýmy: Olo Křížová
Scénografie: Lucia Škandíková
Light design: Jan Mlčoch

Produkce: Martina Laštovková, Aneta Jochim
Marta Lajnerová, David Borovský, Anna Borovská
PR: Agentura PIARISTI
Fotografie (poster): Adéla Havelková
Fotografie (show): Vojtěch Brtnický
Grafický design: Marie Holečková

Termíny

21. 4. 2023 / Studio Maiselovka
22. 4. 2023 / Studio Maiselovka
23. 4. 2023 / Studio Maiselovka

Vstupenky

Darujte voucher na představení, který Vám doručíme nebo si krásný vizual můžete vytisknout a dárek v podobě zážitku máte vyřešený! Napište naší produkci: aneta@420people.org nebo zavolejte +420734482991

ENGLISH FRIENDLY

Ke stažení

Naše choreografické spojení nepřináší společný příběh, ale rozehrává intimitu každého z nás v ryze osobní taneční výpovědi. Bez klišé. Bez nutných anotací. Přesto však evokuje velmi známý renesanční obraz plný neuchopitelného napětí mezi stabilními i rozestřenými životy, napětí v blízkosti dvou cizích lidí…A stále hmatatelnější skrze současný tanec,” říká Václav Kuneš, choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

Nový projekt tanečního souboru 420PEOPLE otevírá intimní téma všech profesionálních tanečníků – konec kariéry. Prostřednictvím mezigeneračního dialogu nazvaného 42+PEOPLE chce demonstrovat, že tanec není pouze pro mladé a fyzicky nejzdatnější tanečníky. Chce proto inspirovat a šířit myšlenku, že i „služebně starší“ tanečníci mají na scéně své místo. V novém projektu 42+PEOPLE tak během následujících čtyř let budou postupně účinkovat tanečníci ve věku 42+, kteří boří zažité věkové limity této profese. Pilotní ročník představí choreografie WHERE v podání interpretů Heleny Arenbergerové a Václava Kuneše.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (17.1 + 6.1) *

Nahoru