• EVER

420PEOPLE uvedli premiéru inscenace „EVER“ 12. a 13. září 2022 v divadle La Fabrika.

„Kdyby mohl, co by nám vyprávěl výstavní podstavec?”

Kdo jste, když se nikdo nedívá? A kdo jste, když vás pozorují? Možné odpovědi nabídne připravovaná inscenace EVER tanečního souboru 420PEOPLE. Nejnovější choreografie Václava Kuneše vzniká v ověřené spolupráci s dramaturgyní Lucií Němečkovou. Současná minimalistická scénografie Lucie Škandíkové, nadčasové kostýmní zpracování designérky Olo Křížové a neutichající tempo elektronické hudby ve speciálním setu od jednoho z nejvýraznějších českých DJs a zvukového mága Ladislava Zensora alias Exhausted Modern přenese diváky na intimní místo, kde čas a ani prostor nehrají roli. A rozhodně si nenechte ujít tanečníky: Francescu Amy Amante, Veroniku Tököly, Filipa Staňka a Michala Tomana.

Obsazení

Choreografie: Václav Kuneš a tanečníci
Dramaturgie: Lucie Němečková
Hrají: Francesca Amy Amante, Veronika Tököly, Filip Staněk, Michal Toman
Hudba: Exhausted Modern
Voiceover: David Prachař, Lucie Trmíková
Kostýmy: Olo Křížová
Scénografie: Lucia Škandíková
Light design: Jan Mlčoch
PR: Agentura PIARISTI
Photo credit: Pavel Hejný
Grafický design: Marie Holečková

Premiéra: 12. & 13. 9. 2022, La Fabrika

Premiéra se koná za podpory:
Hlavní město Praha
Ministerstvo kultury ČR,
Městská část Praha 7 & Art District Prahy 7
Městská část Praha 1
Studio Maiselovka

Ke stažení:
Tisková zpráva
Technický rider & light plot
Presskit

Termíny

7. 10. 2023 / 19:30 / La Fabrika
31. 10. 2023 / 19:30 / La Fabrika

VSTUPENKYENGLISH FRIENDLY s použitím citace z českých textů. V představení zazní báseň Modlitba Jana Skácela, báseň Pospolitost od Liu Ka-shiang v překladu Pavlíny Krámské, úryvek eseje Několik poznámek ze Švédské zápalky od Václava Havla. Děkujeme Lucii Trmíkové a Davidu Prachařovi, kteří texty namluvili.

Dále děkujeme nakladatelství Mi:lu Publishing za zprostředkování licence k básni Pospolitost (Liu Ka-shiang: Očima malé poletuchy, v překladu Pavlíny Krámské). Nositele autorských práv k dílu Václava Havla zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuání agentura, z.s., Krátkého 143/1, Praha. Autorská práva Jana Skácela zastupuje Aura-Pont s.r.o. www.aura-pont.cz.

​V nové inscenaci EVER tvoří na první pohled jediné pevné hranice rovnoběžné stíny, šikmé plochy a přesný jazyk současného tance. Čtyři tanečníci etablovaného souboru 420PEOPLE Francesca Amy Amante, Veronika Tököly, Michal Toman a Filip Staněk pomocí těchto nástrojů interpretují svět dnešních reflektorů, které mohou zastínit naše pravé já. EVER není klasickým příběhem, ale momentem zachyceným v tanci.

Svět, ve kterém stojíte vysoko na výstavním podstavci a cítíte všechny ty zvídavé pohledy, které zajímá i ten nejmenší detail vaší tváře, vašeho těla i vašeho hlasu, pomohla choreografovi Václavu Kunešovi dramaturgicky uchopit Lucie Němečková. Scénografii vytvořila Lucie Škandíková, světelný design Jan Mlčoch a kostýmy designérka Olo Křížová.

V divadle La Fabrika se společně s tanečníky souboru 420PEOPLE můžete navrátit sami k sobě, do svého vlastního příběhu, k tomu, kdo opravdu jste, na premiéře nové inscenace EVER 12. a 13. září, ale také aktuálně na následujících reprízách 18. a 19. března 2023.

Speciální hudební set k insceanci vytvořil jeden z nejvýraznějších českých DJs a zvukový mág Ladislav Zensor alias Exhausted Modern. Neutichající tempo elektronické hudby, industriální zvukové plochy i rituální tóny přenesou diváky na intimní místo, kde čas a ani prostor nehrají roli. A kdo je Exhausted Modern? 

Producent a hudebník Ladislav Zensor pod názvem Exhausted Modern vystupuje od roku 2017, na scéně se ovšem pohybuje mnohem déle pod jinými přezdívkami. "Z jím produkované industriální a potemnělé elektroniky je cítit záliba ve zvuku starých analogových synťáků, není ovšem klasickým hromadičem gearu a vystačí si s jednoduššími setupy. Ve své tvorbě často sampluje, údajně i z důvodu, že zatím neměl nikoho, kdo by mu do skladeb zazpíval. V současnosti se chystá vydávat kazetu a objeví se hned na několika zajímavých kompilacích, z nichž jsme si pár dosud nevydaných ochutnávek pustili." (Špína, Radio Wave)

Jeho nová deska a i nové umělecké jméno OBLAKA se stala deskou týdne podle Vinyla: "OBLAKA odhalí potenciál debutu už prvními tóny. Magická jeskyně se před posluchači ihned rozzáří v celé své kráse, což ale neznamená, že by na první dobrou taky odhalila všechna svá tajemství. V souladu se jménem projektu zde čelíme organické elektronické hudbě, v níž je ale i dostatek prostoru pro robotickou dekonstrukci. Dobrodružstvím napěchovaná místa střídají rozjímavější polohy, celkově je ale album nemálo velkorysé. Na bohaté, strukturované, pulzující nahrávce se navíc jako hosté představují vokalistky Anna Coranić (LOFN) a Arleta, které do Hace vnáší vůbec nejvíce temnoty." (Vinyla)

Poslechněte si jeho tvorbu na Soundcloudu nebo novou desku na Bandcampu a rozhodně stojí za to sledovat jeho Instagram!

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (44.1 + 12.3) *

Nahoru