• Repertoár

Premiéra HEART OF NOISE

420PEOPLE & OMNION & Divadlo ARCHA

PREMIÉRY 21. & 22. 9. 2023 | Divadlo Archa

Nejnovější taneční představení 420PEOPLE v choreografii Sylvy Šafkové přináší novodobý pohled na futurismus v pohybu, hudbě i scénografii. Industriální hluk ale i zvuky lidského těla, hlasy, tlukot srdce. To vše na vodní hladině přímo na jevišti. Živě zazní kultovní nástroj futuristů intonarumori.

Zjistit více

THE WATCHER

Nenechte si ujít taneční show souboru současného tance 420PEOPLE a rockový koncert kapely Please The Trees! THE WATCHER v choreografii Václava Kuneše se stal taneční událostí podzimu 2018. Jedno z nejprodávanějších představení 420PEOPLE už na podzim 2023 opět v divadle La Fabrika!

Zjistit více

WHY THINGS GO WRONG

Premiéra představení "Why things go wrong" v choreografii Sylvy Šafkové v podání dvojice tanečníků Michala Heribana a Viktora Konvalinky vytvořené speciálně pro prostor Studia Maiselovka přináší skrze současný tanec jedinečné téma (ne)morálního, eticky problematického charakteru lidského chování, které, ač často přehlížené, má závažné dopady na život všech okolo.

Zjistit více

42+PEOPLE: WHERE

Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry intepretů po 42 letech. Nenechte si ujít představení “WHERE” v rámci projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance na podzim 2023 ve Studiu Maiselovka. V  choreografii se představí dvojice českých tanečníků  ve věku 42+. Pilotní ročník zahájí Helena Arenbergerová a Václav Kuneš.

Zjistit více

EVER

“Kdyby mohl, co by nám vyprávěl výstavní sokl?” Zveme Vás na představení s názvem "EVER" v choreografii Václava Kuneše do divadla La Fabrika ve dnech 7. & 31. 10. 2023. Tančí: Francesca Amante, Veronika Tököly, Michal Toman, Filip Staněk. Hudba: Exhausted Modern. Scénografie: Lucia Škandíková. Kostýmy: Olo Křížová. Premiéra se koná za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Městská část Praha 7 & Art District Prahy 7, Městská část Praha 1, La Fabrika, Studio Maiselovka

Zjistit více

POPRVÉ A NAPOSLEDY

“Restaurace”, která už dlouho čeká na otevření… vintage hits, oslava 60. a 70. let, číšníci v tančírně, tanečníci v restauraci, živá kapela, nečekaní hosté a tajemný svět oživlé loutky v choreografii a režii Václava Kuneše. Představení se koná v koprodukci s divadlem La Fabrika za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 7 a Art District Prahy 7.

Zjistit více

INSPIRACE - DERNIÉRA

Unikátní hudebně-taneční představení INspiraCe Orchestru Berg & 420PEOPLE ve spolupráci s Divadlem Archa se inspiruje principy kultovní skladby In C amerického minimalisty Terryho Rileyho. Autorská choreogrfie, minimalismus a hudební repetitivnost se zrcadlí také v nápadité a čisté scénografii divadla Archa už 25. 10. 2023. Představení se koná za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 1, Nadace ČEZ a Státního fondU kultury ČR.

Zjistit více

Máj

"Hynku, Viléme, Jarmilo!" Ale dál? Dokážeme si uvědomit obsah, detaily, zachytit jeho náladu a uvědomit si přesahy, které toto nadčasové dílo Karla Hynka Máchy připouští? Představení bude opět na programu Nové scény Národního divadla na podzim 2023.

Zjistit více

FILM THROUGH GLASS

Taneční film THROUGH GLASS v režii Marka Partyše a v choreografii Sylvy Šafkové se věnuje spojení současného tance a vizuálního příběhu, jenž popisuje obraz pokřivené reality: „Odrazy, úhly pohledu, pokřivená realita… avšak podržíte-li ji proti zrcadlu, půjdou písmena opět správným směrem." Film získal cenu "Pick Of The Fest" na prestižním festivalu Los Angeles Dance Shorts Film Festival 2021.

Zjistit více

FILM ORĪGĪ

​Taneční film s názvem ORĪGĪ v režii Tomáše Vlčka a v choreografii Václava Kuneše, který vznikl v roce 2020 v rámci mezinárodního projektu CLASH! Film vypráví příběh o adaptaci a symbióze tří různých tanečních stylů, tří různých osob...

Zjistit více

ohně stroje - konkurz

​Film OHNĚ STROJE - KONKURZ v režii Jaroslava Brabce a v choreografii Václava Kuneše se odehrává (samozřejmě) na konkurzu. Roli castingového režiséra ztvárnil herec David Prachař. Ale to, co se na konkurzu stane, už tak samozřejmé není. Trojice nadějných adeptů se totiž dostanou dál než čekal i sám režisér.

Zjistit více

Pustina

Inscenace kreativního páru Jana Nebeského & Lucie Trmíkové ve spolupráci se 420PEOPLE. V hlavní roli stejnojmenný text T. S. Eliota, který změnil poezii a především ukázal, že snoubit tradicionalismus a avantgardu je nejen možné, ale i krásné.

Zjistit více

KŘEHKOSTI, TVÉ JMÉNO JE ŽENA

Ženy v podání skvělých žen! Žena jako objekt, žena jako téma, žena jako žena. Inscenace vzniká ve spolupráci činoherního souboru Národního divadla a souboru 420PEOPLE s Natašou Novotnou v roli choreografky. Z mnoha různých možností se vydáváme cestou zkoumání „situace ženy" v běhu času a v divadle.

Zjistit více

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (46.7 + 16.5) *

Nahoru